ÚJ
tarsadalomtudomany
Árpád-kori érmék korrendje és megfejtéseikezdolap
A befektetés értékeléséről - Ennyit Kell TudnodHová folyik el a pénzed?
Te hogy bánsz a pénzzel? Vajon mi az oka a túlköltekezésnek?
Az emberek rendszerint három típusba sorolhatók:
* akik többet költenek, mint a jövedelmük,
* akik elköltik a jövedelmüket,
* akik megtakarítják a jövedelmük egy részét.
Ha a harmadik csoporthoz szeretnél tartozni, neked is a saját lehetőségeiden belül kell élned, hogy megtakaríthass, és elérhesd pénzügyi és életcéljaidat.
Vedd szemügyre költekezési szokásaidat, és kerüld a csapdákat!
* Talán Te is azok közé tartozol, akik akkor takarítanak meg jövedelmükből, ha marad, és legtöbbször bizony nem marad. Legjobb tehát először is félretenni egy összeget.
* Ha úgy használod a hitelkártyád, hogy a számlát határidőre kiegyenlíted, nincs gond. Ha viszont tolod magad előtt a tartozásodat, s minderre rárakódnak a magas kamatok, már a lehetőségeiden felül élsz.
* A kereskedésben álmaid autójánál az eladó ecsetelni kezdi, milyen csodálatos vétel ez, mindössze 60 000 Ft-ért! Álmaidban sem remélted… Majd jönnek a csekkek, 60 000 Ft, de havonta, és éveken át, miközben az autód már sokkal kevesebbet ér.
* Bizonyára Te is eljársz időnként vacsorázni vagy szórakozóhelyekre. Mondtad-e mostanában: „Menjünk valami olcsóbb helyre!”
Csupán a mának élni annyit jelent, mint nem számolni a holnappal. Pedig a holnap jó eséllyel ránk köszönt.
Határozd hát meg a legfontosabb céljaidat! A jövedelmedet úgy oszd be, hogy valamennyit félreteszel. Költési szokásaid elemzésével csökkentsd a kiadásaidat, növeld megtakarításodat, így a céljaid tervezhetőbbé, elérhetővé válnak, ráadásul rossz adósság nélkül.
Sokkal többet tudhatsz meg a témáról a Pénz, pénz és pénz c. könyvben!