
A könyv lefedi a témakör átfogó megismeréséhez szükséges területeket. A szoftverminőség termék alapú megközelítése, illetve az e téren kulcsszerepet játszó, hamarosan új szerkezetbe ágyazva megjelenő ISO/IEC 9126 szabvány bemutatása után a az Európában és Magyarországon legelterjedtebb folyamat alapú megközelítéssel, az ISO 9000 szabványcsaláddal foglalkozik.
Sor kerül az USA-ban piacvezető képesség-érettség modellek, azok őse a TQM, és nemzetközi szabványban megjelenő kikristályosodásuk, az ISO/IEC 15504 (lánykori nevén SPICE) tárgyalására. Ismerteti a témakör egyik legfontosabb modelljének, a CMMI-nak a könyv elkészülte után 2006-ban megjelent legújabb verzióját.
Tárgyalja a szoftverminőséggel foglalkozók figyelmének középpontjában álló mérést. Alapos áttekintést ad a témakör magyarországi hagyományairól, és az elmúlt évek tudatosító kezdeményezéseiről, erőfeszítéseiről, és nem kerüli meg a szoftverfolyamat-javítás üzleti megtérülésének kérdését sem.
A könyv tökéletes útmutató minőségügyi szakemberek, szoftverfejlesztők, menedzserek és tanácsadók, továbbá a közép- és felsőfokú képzésben részt vevő oktatók és hallgatók számára, akik szemléletformálásában a mű meghatározó szerepet tölthet be.
Elbűvölte Gustav Klimtet, felesége volt Gustav Mahlernek, Walter Gropiusnak, Franz Werfelnek, viharos szerelmi viszony fűzte Oskar Kokoschkához. Naplóin keresztül, zavarba ejtően nyitott modern nő figurája rajzolódik ki, – aki hihetetlen természetességgel írta le szerelmi élete legintimebb részleteit – és aki tehetségét, tragédiákkal árnyékolt életét zseniális férfiaknak rendelte alá. Szenvedélyes, túlfűtött visszaemlékezései azt sugallják, hogy magába a Szerelembe volt szerelmes.