
A hazai szakkönyvkínálatból mindeddig hiányzott egy olyan mű, mely elméleti igényességgel, átfogóan mutatja be a mindennapjainkat meghatározó társadalombiztosítási rendszerek működésének közgazdasági kérdéseit, finanszírozási hátterét.
A kötet a szociális ellátások, különös tekintettel a társadalombiztosítási rendszerek finanszírozásának történeti fejlődéséről ad olyan összefoglaló áttekintést, amely – a kezdetektől, az őskortól egészen napjainkig – a maga történeti folytonosságában, új elemekkel való gazdagodásában a korábban e tárgykörben megjelent munkáknál teljesebb, egységesebb és több tényanyagot foglal magába. A mű közérthetően összegzi a magyar társadalombiztosítás finanszírozását érintő 2010 óta folyamatban lévő átalakításának legaktuálisabb kérdéseit.
Az egyedülálló kiadványt kézikönyvként ajánljuk az egészségügyi és a nyugdíjrendszer működése iránt érdeklődő szélesebb közönségnek; alapvető tananyagként használható a közgazdasági, közszolgálati, jogi és társadalomtudományi felsőfokú oktatásban, illetve a köztisztviselői továbbképzésekben is.
Novoszáth Péter a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docense. Kutatásait a közpénzügyek, a nemzetközi pénzügyek, a fiskális és a monetáris politika, a foglalkoztatási politika, a társadalombiztosítási rendszerek és a pénzügyi folyamatok, döntések társadalmi következményei területén végzi. Több mint 70 publikáció, számos könyv, tanulmány szerzője, szerkesztője.
Isaac Newton tudod, az a fickó a gravitációval meg az almával! Newtont az emberek leginkább tudósként ismerik. Tudósként, aki szinte teljesen egyedül letette a modern természettudomány alapjait; akinek a munkásságán alapul a természettudományos elméletek zöme még ma is. Csakhogy Isaac Newton ugyanakkor egy egoista és kötözködő öntörvényű, kibírhatatlan és olykor igazán aljas fickó volt. Egy Newton manapság labdába sem rúghatna!